EkoBus

Mobilne Centrum

Edukacji Ekologicznej

Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej to innowacyjny projekt, który kształtuje świadomość ekologiczną zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Od wiosny 2024 roku ruszamy z nowym edukacyjnym projektem, który stworzyliśmy i aktualnie wdrażamy.

Eko bus

pozwoli na edukację mieszkańców w miejscach najczęściej przez nich uczęszczanych – możliwość lokalizacji na rynku, w parku , przy kościele itp. Pojazd jest w pełni elektryczny i dodatkowo wyposażony w panele solarne, dzięki którym całe zasilanie urządzeń wewnątrz "eko busa" pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Przekazywane treści zainteresują zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzięki nowoczesnym nośnikom i narzędziom multimedialnym wiedza przekazywana jest w miły i przystępny, oraz innowacyjny sposób.

Eko Bus zawiera:

Stanowisko VR

zawiera interaktywną grę, która pomoże uczestnikom zrozumieć, jak ważna jest ochrona środowiska, w tym ochrona powietrza, korzystanie z odnawialnych źródeł energii oraz jakie konsekwencje niesie za sobą brak troski o naszą planetę.zawiera interaktywną grę, która pomoże uczestnikom zrozumieć, jak ważna jest ochrona środowiska, w tym ochrona powietrza, korzystanie z odnawialnych źródeł energii oraz jakie konsekwencje niesie za sobą brak troski o naszą planetę.

Stanowisko Quizowe 1

Ochrona Powietrza i Energii. Na tym stanowisku uczestnicy rozwiązują quizy wielokrotnego wyboru na dużym ekranie interaktywnym. Quizy dotyczą tematyki ochrony powietrza i oszczędzania energii. Każdy, kto poprawnie rozwiąże quiz, otrzyma nagrodę w postaci drewnianego eko-breloka

Stanowisko Quizowe 2

Odnawialne Źródła Energii (OZE). Na tym stanowisku uczestnicy również rozwiązują quizy wielokrotnego wyboru na dużym ekranie interaktywnym. Quizy koncentrują się na tematyce energii odnawialnej. Podobnie jak na poprzednim stanowisku, każdy uczestnik otrzymuje nagrodę w postaci drewnianego eko-breloka.

Quiz z wykorzystaniem smartfonów

To zabawa dla wszystkich! Każdy uczestnik może wykorzystać swój smartfon do zeskanowania kodu QR, który przenosi go bezpośrednio do quizu w naszej autorskiej aplikacji. Uczestnicy rozwiązują quiz wielokrotnego wyboru na temat ochrony powietrza i energii odnawialnej. Zwycięża osoba, która udzieli największej liczby poprawnych odpowiedzi w najkrótszym czasie. Wyniki wyświetlane są na dużym ekranie LCD przed Mobilnym Centrum Edukacji Ekologicznej, a liczba uczestników jest nieograniczona.